Bieżące

Najważniejsza dla mieszkańców północnego Poznania inwestycja wkracza w etap realizacji. Podpisano umowę z generalnym wykonawcą budowy trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu oraz budowy węzła komunikacyjnego Nowa Naramowicka. Jest nim wybrane w postępowaniu przetargowym konsorcjum, w którego skład wchodzą firma Gülermak z Ankary oraz Mosty Łódź S.A. i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Prace na ul. Św. Marcin zbliżają się do końca. W styczniu rozpoczną się odbiory, ale już pod koniec tego roku będzie widać efekt kilkunasto miesięcznych prac. Święty Marcin sukcesywnie przeradza się w całkowicie nową ulicę.

We wrześniu na odcinek pomiędzy ulicą Gwarną i Ratajczaka wróciły tramwaje. W związku z tym, że cały czas jest to plac budowy jeżdżą one z ograniczoną prędkością. Pasażerowie podróżujący tą trasą regularnie mogą na bieżąco, z okien tramwajów, obserwować postęp prac.

Oferta spółki Strabag została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy ul. Folwarcznej, rozpisanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 33,7 mln zł, o około 3,7 mln zł więcej niż uprzednio planowano.  Dokonanie wyboru wykonawcy było możliwe po zwiększeniu na sesji Rady Miasta we wrześniu budżetu przeznaczonego na realizację tej inwestycji.

Oferta konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o., została wybrana jako  najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy przebudowy ronda Rataje i ulic do niego przyległych. Dokonanie wyboru wykonawcy było możliwe po zwiększeniu na sesji Rady Miasta we wrześniu budżetu przeznaczonego na realizację tej inwestycji, która uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

Strony