Fontanna w Parku Rataje już chłodzi [WIDEO, FOTO]

Kolejny element parku Rataje jest już gotowy i można z niego korzystać. Po okresie testów na stałe uruchomiono znajdującą się w centralnym miejscu fontannę, która w upalne dni da nieco ochłody odwiedzającym ten największy w Polsce park budowany po 1989 roku [WIDEO, FOTO]

Do zakończenia całej inwestycji, obejmującej zagospodarowanie terenów  położonych pomiędzy osiedlami Jagiellońskim, Powstań Narodowych, Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny Światowej i Polan, wspartej unijnym dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, jest coraz bliżej.

Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu „ogrodu zmysłów”, który oddziaływać ma na zmysły słuchu, smaku, wzroku i węchu, a także - za sprawą  dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych (niewidomych) ścieżki sensorycznej -  na zmysł dotyku. Będzie można znaleźć w nim zarówno strefę wypoczynkową - z ustawionymi leżakami i zamontowanymi hamakami, ławkami oraz stolikami do gry w szachy – jak i strefę rekreacyjną z integracyjnym placem zabaw.

 

  

Wykonawcy robót prowadzą obecnie prace brukarskie związane z budową alejek dla pieszych. Montowane są urządzenia na placu zabaw, a równocześnie trwa montaż  oświetlenia i prowadzone są nasadzenia zieleni.

Jeszcze w tym tygodniu w parku mają pojawić się kolejne, oczekiwane atrakcje.

 

Data publikacji: 07-08-2018
Aktualizacja: Krzysztof Kaczanowski
Data aktualizacji: 08-08-2018