Modernizacja pływalni w parku Kasprowicza – zakończenie etapu I

Zgodnie z harmonogramem zakończyły się prace związane z pierwszym etapem modernizacji całego kompleksu pływalni letniej w parku Kasprowicza.

Obecnie zostały zakończone roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe oraz trwają prace żelebetowe, związane z wykonywaniem zbiorników przelewowych wraz ze zbiornikiem tłocznym. Następnie na przełomie grudnia i stycznia zaplanowano montaż zewnętrznej instalacji wodociągowej.

Od grudnia prowadzone będą prace mające na celu wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w budynku administracyjno-socjalnym.

Równocześnie końcówka roku oraz pierwsze tygodnie stycznia zostaną poświęcone, na montaż ścian i hydrauliki basenów hamownego i pływackiego.

Modernizacji obiektów w jednym z największych parków w mieście (9,3 ha) obejmie swoim zakresem m.in.: wyłożenie niecek basenowych brodzika płytami ze stali kwasoodpornej, montaż atrakcji wodnych, budowę instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji technologicznej wody, wymianę instalacji elektrycznej oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu wraz z budową toru do street workout i boiska do koszykówki. Odnowiony zostanie również budynek socjalno-administracyjny, który poza wymianą stolarki, zostanie dodatkowo ocieplony.

Koniec trwających od października prac, planowany jest na koniec czerwca 2018 r.

Fotogaleria: TUTAJ

 

 

Autor: Łukasz Dolata
Data publikacji: 04-12-2017
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 04-12-2017