Park Rataje nadal w budowie - komunikat

W odpowiedzi na informację dotyczącą korzystania przez mieszkańców z terenów budowanego Parku Rataje, Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje, że plac centralny, na którym znajduje się fontanna jest nadal terenem budowy. W związku z tym, do zakończenia realizacji inwestycji i odbiorów końcowych obowiązuje tam zakaz wstępu.

Budowany Park Rataje jest ogrodzony płotem, a wykonawca zadbał, by w miejscach widocznych umieszczone zostały tablice informujące o, m.in.  zakazie wstępu. Na terenie placu znajduje się fontanna, która z przyczyn technologicznych musi być systematycznie uruchamiana i napełniona wodą - przeciwdziała to zapchaniu się filtrów. Zdajemy sobie sprawę, że fontanna budzi zainteresowanie mieszkańców, szczególnie w okresie letnim, jednak pamiętać należy, że znajduje się ona na terenie budowy.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w tym tych najmłodszych, zwracamy się z prośbą o niekorzystanie z elementów architektury znajdujących się w odgrodzonych częściach Parku. Dodatkowo pragniemy nadmienić, iż za plac budowy odpowiada wykonawca, któremu przysługują wszelkie prawa do podejmowania działań dla jego zabezpieczenia, w tym także wystosowanie prośby o interwencję straży miejskiej lub policji.

Mając powyższe na uwadze Spółka zwróciła się do wykonawcy o lepsze zabezpieczenie i ochronę terenu budowy, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji i zdarzeń, jak opisana wczorajsza.

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców do korzystania z nowo wybudowanych basenów w Parku Kasprowicza, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą bezpiecznie i w komfortowych warunkach korzystać z uroków wakacji i sprzyjającej aury.

Data publikacji: 04-07-2018
Aktualizacja: Krzysztof Kaczanowski
Data aktualizacji: 04-07-2018