Poznań coraz bardziej sportowy – w mieście powstaną kolejne obiekty służące do rozrywki i rekreacji.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejne postępowania przetargowe na budowę  obiektów rekreacyjnych. Pierwsze z zadań obejmie zaprojektowanie i wybudowanie nowej siłowni pod chmurką na Szczepankowie. Drugie  to modernizacja kompleksu Rusałka. Oba postępowania zostały ogłoszone w formule „Zaprojektuj i wybuduj”

Mieszkańcy Szczepankowa już niebawem zyskają kolejne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. Nowa siłownia zewnętrzna stanie na działce przy ul. Szczepankowo.

Pośród urządzeń do ćwiczeń swoje miejsce znajdą m.in.: prasa nożna, popularny „wioślarz”, stepper, czy narty biegówki. Dla miłośników wysiłku na świeżym powietrzu przygotowane zostaną również poręcze do ćwiczeń oraz drążek fit.

W ramach zadania wykonane zostaną także utwardzone ścieżki oraz plac pod siłownię. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną też ławki oraz dekoracyjne murki służące za siedziska. Po zamontowaniu wszystkich elementów siłowni, wykonawca prac zagospodaruje zieleń wokół inwestycji, a teren wyposaży w kubły na śmieci.

Drugi z przetargów posłuży wszystkim osobom lubiącym swój wolny czas spędzać na poznańskim Golęcinie. Tutaj modernizacji zostanie poddana infrastruktura popularnego wśród mieszkańców kompleksu Rusałka.

Wymienione zostanie poszycie pomostu oraz dodatkowo zostanie zabezpieczona jego metalowa konstrukcja. Zbudowane zostanie dojście do pomostu z kostki betonowej oraz siłownia street workout, wyposażona w zestaw poręczy i uchwytów zdolny do usatysfakcjonowania nawet największych miłośników tej formy aktywności.

Listę atrakcji uzupełni linarium, a całość zieleni w obrębie inwestycji zostanie odpowiednio zagospodarowana. W tak powstałym nowym obszarze nie zabraknie miejsca dla stojaków na rowery, ławek, czy koszy na śmieci. Na przyszłych użytkowników terenu będzie czekać również nowe oświetlenie parkowe na pomoście oraz wzdłuż głównej alei.

Na wykonanie zamówienia Zamawiający przewidział 170 dni od daty podpisania umowy. Termin złożenia ofert upływa 22.02.2018 r.

Informacje nt. postępowań dostępne są TUTAJ

 

            

Data publikacji: 12-02-2018
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 12-02-2018