Trwa budowa nowego układu drogowego w rejonie ul. Folwarcznej

Na ul. Folwarcznej trwają prace związane z infrastrukturą podziemną – istniejącymi liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz nowymi wodociągami i kanalizacją deszczową. Nowy układ drogowy w tym rejonie, dzięki któremu mieszkańcy os. Przemysława będą mieli lepszy dostęp do transportu publicznego, ma powstać do końca bieżącego roku.  

GALERIA

Na ulicy niemal w całości została już rozebrana dotychczasowa nawierzchnia, usunięto również kolizję z siecią energetyczną. Trwa budowa kanalizacji deszczowej.

Zakres planowanych prac to nie tylko budowa ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowa ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej.

Na rozbudowywanym odcinku ul. Szwajcarskiej roboty ziemne i budowa kanalizacji deszczowej minęły półmetek. Zakończono przesadzanie drzew. Rozpoczęło się układanie próbnych odcinków konstrukcji nawierzchni i ustawianie krawężników.

Na ul. Stalowej, a także na skrzyżowaniu ul. Kobylepole i Piwnej, trwa usuwanie kolizji z siecią energetyczną i teletechniczną oraz budowa kanalizacji deszczowej. Na ul. Stalowej  - dodatkowo - przebudowywany jest gazociąg. Budowa wodociągu zaczyna się w ul. Kobylepole, kończy zaś w ul. Piwnej.

   

Data publikacji: 08-02-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-02-2019