Zieleń wraca na ul. Święty Marcin

Na ul. Święty Marcin już od 10 września tramwaje wożą pasażerów po nowym torowisku, z dnia na dzień przybywa chodników, a w najbliższy wtorek, 2 października 2018 r. na plac budowy będą dostarczone pierwsze drzewa, które tego samego dnia zostaną posadzone po południowej stronie ulicy.

Na przebudowanej ul. Święty Marcin powstanie zielona aleja, którą docelowo tworzyć będzie 67 drzew (klonów pospolitych i lip holenderskich). Będzie to ponad dwukrotnie więcej drzew niż rosło na tym obszarze przed rozpoczęciem robót.

Zieleni na reprezentacyjnej ulicy miasta będzie jeszcze więcej nie tylko przez ilość drzew. Pomiędzy ul. Gwarną i ul. Ratajczaka, na ponad 150 metrach kwadratowych, wykonane zostaną także niższe nasadzenia.

Zanim jednak ul. Święty Marcin zmieni się w zieloną aleję, drzewa muszą zostać dostarczone na plac budowy, rozładowane z samochodów ciężarowych i posadzone w miejscach wyposażonych w systemy antykompresyjne. Są to konstrukcje pozwalające na rozwój systemów korzeniowych bez kolizji i zagrożenia dla infrastruktury podziemnej oraz umożliwiające podlewanie drzew.

Ruch samochodów dostarczających drzewa na plac budowy oraz prace związane z rozładunkiem i sadzeniem roślin będą powodowały czasowe utrudnienia w ruchu pieszych na przebudowywanym odcinku ulicy. Spodziewać się należy również chwilowych zamknięć fragmentów ciągu pieszego z uwagi na pracę sprzętu. Prosimy o zachowanie ostrożności, a także o wyrozumiałość i cierpliwość. Za wszystkie niedogodności przepraszamy.

  

 

Data publikacji: 28-09-2018
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 28-09-2018