Budowa ul. Łebskiej postępuje zgodnie z harmonogramem (VIDEO)

Systematycznie postępują zainaugurowane w maju prace przy budowie ul. Łebskiej, Kociewskiej, Żukowskiej oraz Łagowskiej. Ulice, do czasu rozpoczęcia inwestycji posiadające nawierzchnię gruntową, stopniowo zmieniają się w nowoczesne i bezpieczne uliczki osiedlowe.

POGLĄDOWOWA LOKALIZACJA INWESTYCJI

W ramach obecnie prowadzonych prac została wykonana kanalizacja deszczowa w ul. Kociewskiej, Żukowskiej oraz na odcinku Łebskiej, pomiędzy ulicami Kociewską i Słupską. Aktualnie prace kanalizacyjne trwają na ul. Łebskiej w kierunku ul Sianowskiej.

Do chwili obecnej wykonano prace drogowe polegające na budowie krawężników oraz podbudowy z kruszywa na odcinku ul. Kociewskiej, pomiędzy ulicami Słupską i Łebską. Dodatkowo na fragmentach ulicy Łebskiej wykonywane są roboty związane z ułożeniem krawężników oraz wykonaniem korytowania pod przyszłą jezdnię.

- Zadanie obejmuje nie tylko budowę ul. Łebskiej, ale również przyległych do niej ulic Kociewskiej, Żukowskiej i Łagowskiej. Do zakończenia inwestycji w październiku zostało już naprawdę niewiele czasu. Jesteśmy na półmetku prac, które znacznie poprawią jakość ulic w tym rejonie i zapewnią mieszkańcom możliwość komfortowego przemieszczania się. Tym korzystającym z samochodów, ale także tym chodzącym pieszo.  - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

GALERIA

Nadchodzące tygodnie przyniosą postępy na kolejnych odcinkach, a praca skupiać się będzie na robotach drogowych zmierzających do gruntownej zmiany oblicza okolicznego układu drogowego. Po przebudowie ulice będą wyposażone w kanalizację deszczową i pokryje je szara kostka betonowa, która pojawi się również na zjazdach do posesji. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na początek października.

W najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca) na czas prowadzenia robót związanych z budową kanalizacji deszczowej, na skrzyżowaniu ulic Łebskiej i Sianowskiej wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

    

Data publikacji: 10-07-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 10-07-2019