Oświetlenie stadionu przy Drodze Dębińskiej: umowa podpisana (VIDEO)

Tzw. „Ogródek”, czyli stadion piłkarski przy Drodze Dębińskiej, wiosną przyszłego roku zyska profesjonalne i nowoczesne oświetlenie płyty głównego boiska. Umowę w tej sprawie spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym (szczegóły TUTAJ). 

GALERIA

Umowa dotyczy inwestycji, która będzie realizowana z formule „zaprojektuj i wybuduj”. Powstaną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m, konstrukcje wsporcze do montażu opraw oświetleniowych, pomostów serwisowych wraz z balustradami i drabinami wejściowymi oraz kontenerowa stacja transformatorowa. Dzięki realizacji podpisanej umowy Warta Poznań będzie mogła spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych dla klubów z zaplecza ekstraklasy.

- Podpisana umowa gwarantuje kompletną dokumentację projektową i sprawne przeprowadzenie robót budowlanych przez wykonawcę. Po zakończeniu inwestycji „Zieloni” znów będą mogli rozgrywać mecze o ligowe punkty na własnym boisku– wyjaśnia Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace nad dokumentacją projektową już trwają i mają się zakończyć w grudniu. Finisz robót budowlanych zaplanowano na koniec kwietnia przyszłego roku.

    

Data publikacji: 08-08-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-08-2019