Przebudowa trasy tramwajowej na GTR – kolejne zmiany w organizacji ruchu od niedzieli 30 czerwca (VIDEO)

Rozpoczęło się układanie nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej. Ten etap prac zakończy się w sobotę 29 czerwca. W niedzielę 30 czerwca rozpocznie się drugi etap - co będzie skutkowało zmianami w organizacji ruchu.

Na czas realizacji drugiego etapu – przynajmniej do czwartku 4 lipca – z ruchu wyłączona będzie południowa część skrzyżowania ul. Chartowo, Wiatracznej i Żegrze. Ruch będzie poprowadzony w następujący sposób:

  • objazd do ulicy Chartowo poprowadzony zostanie ulicami Bobrzańską, Kurlandzką oraz Piaśnicką,
  • dojazd do ul. Chartowo od ul. Bolesława Krzywoustego będzie możliwy ul. Kurlandzką i Piaśnicką (w związku z zamknięciem prawoskrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo),
  • dojazd do osiedli mieszkaniowych w obrębie ulicy Żegrze zostanie zapewniony przez tymczasową jezdnię wybudowaną w pasie rozdziału, która umożliwi zawracanie.

Prace w rejonie tego skrzyżowania odbywają się w ramach trwającej przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj (GTR), na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha, na którym ułożono już ponad połowę nowych torów tramwajowych. Na zdecydowanej większości przebudowywanego odcinka  zamontowano kanalizację deszczową, trwa jeszcze budowa kanalizacji, w której znajdą się przewody elektryczne i teletechniczne, oraz montaż słupów trakcyjnych.

Na rondzie Żegrze trwają roboty wykończeniowe związane z zakładaniem zieleni. Trwają również prace związane z odwodnieniem torowiska na zjeździe do tunelu Franowo oraz roboty wykończeniowe na murze oporowym tego zjazdu. 

GALERIA

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Żegrze i Bobrzańskiej oraz Chartowo i Wiatracznej będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Data publikacji: 26-06-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 26-06-2019