Przebudowa ul. Jackowskiego: prace przyspieszyły

Prace związane z realizacją trzeciego etapu przebudowy ul. Jackowskiego wyraźnie przyspieszyły. Według wykonawcy robót odcinek od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do wjazdu do szpitala na ul. Polnej zostanie zgłoszony do odbiorów już na przełomie sierpnia i września. Oznacza to, że w tym czasie rozpoczną się prace przewidziane w kolejnym etapie.

GALERIA

W tym tygodniu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do wjazdu do szpitala na ul. Polnej zostanie położony asfalt na północnej stronie ul. Jackowskiego, a także - po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia przebudowy - zostaną zapalone latarnie. W przyszłym – asfalt zostanie położony po przeciwnej stronie ulicy.

- Od najbliższego poniedziałku rozpoczną się nasadzenia zieleni – nie tylko na przebudowywanym obecnie odcinku, lecz również na odcinku od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka, którego przebudowa zakończyła się w czerwcu – tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przesunięcie w czasie sadzenia zieleni było spowodowane panującymi na początku lata upałami i miało uchronić nową roślinność przed ewentualnym zwiędnięciem, a w rezultacie obumarciem.

Przed drogowcami ostatni etap przebudowy, który obejmie odcinek od wjazdu do szpitala do skrzyżowania ulicy Jackowskiego z ulicą Polną wraz z samym skrzyżowaniem. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec listopada. Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

    

 

 

Data publikacji: 14-08-2019
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 14-08-2019