Remont wiaduktu PST Szymanowskiego przebiega zgodnie z planem

Roboty budowlane na remontowanym wiadukcie nad przystankiem PST Szymanowskiego wkraczają w kolejny etap. Już w przyszłą sobotę, 18 maja, na wyremontowanej części obiektu – nitce południowej -  zostanie przywrócony ruch. Spowoduje to zmiany w jego dotychczasowej organizacji.

POGLĄDOWA LOKALIZACJA INWESTYCJI

W miejscu wyburzonej starej części płyty nitki południowej, a także rozebranych dojazdów i schodów prowadzących do niej dotychczas, pojawiła się nowa płyta, nowe dojazdy i schody. Na wszystkich tych elementach obiektu ułożono nową nawierzchnię. Zamontowano również nowe balustrady. Konstrukcja wiaduktu została zaizolowana i wyposażona w system odwodnienia oraz w nowe dylatacje, by obiekt mógł pełnić swoje funkcje jak najdłużej.

Zgodne z harmonogramem zakończenie tego etapu remontu pozwoli na przywrócenie ruchu na wyremontowanej części wiaduktu.  Nastąpi to na początku przyszłego weekendu,  w nocy z 17 na 18 maja. W tym czasie na swoje pierwotne miejsce, do zatoczki autobusowej na wiadukcie, wróci przystanek autobusowy, który przez ostatnie tygodnie usytuowany był przed wjazdem na obiekt. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony dwoma pasami. Prawy z nich będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo, a lewy - do jazdy na wprost i do skrętu w lewo.

Na południową nitkę wiaduktu wrócą także piesi, jednak z uwagi na bezpieczeństwo nie będą jeszcze mogli korzystać ze schodów od strony osiedla Batorego. W tym rejonie trwają bowiem jeszcze prace przy murze oporowym.

W najbliższym czasie ekipy budowlane rozpoczną prace na drugiej części nitki południowej wiaduktu i tak jak dotychczas dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudniania w ruchu.

    

Data publikacji: 10-05-2019
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 23-05-2019