Ruszają prace projektowe dla trzech kolejnych parkingów Park&Ride

Rozpoczynają się prace projektowe, związane z powstaniem kolejnych trzech parkingów Park&Ride w Poznaniu - przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą projektu (szczegóły TUTAJ), który będzie również realizował roboty budowlane. Wszystkie obiekty powstaną do października 2020 roku.

Inwestycja, będąca istotnym elementem polityki mającej poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać  mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, jest współfinansowana ze środków UE  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły  transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka  transportu.

Do zadań wykonawcy w każdej lokalizacji będą należały m.in. prace rozbiórkowe przygotowanie infrastruktury podziemnej oraz ułożenie nawierzchni. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające dojście do miejsc parkingowych oraz jezdnie manewrowe na placu postojowym.

Tereny parkingowe zostaną ogrodzone, zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring wizyjny.  Powstaną kasy biletowe oraz terminale wjazdowe i wyjazdowe, opracowany i zainstalowany zostanie system informatyczny.  Wykonawca wyposaży parkingi w automatyczne sanitariaty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wiaty ze stojakami na rowery oraz elementy małej architektury.

Data publikacji: 22-05-2019
Aktualizacja: Krzysztof Kaczanowski
Data aktualizacji: 23-05-2019