Ruszył przetarg na dokończenie budowy sali gimnastycznej na os. Pod Lipami

Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami zostanie dokończona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała przetarg (szczegóły TUTAJ), który wyłoni wykonawcę robót budowlanych. Sala ma być gotowa do użytkowania po upływie ok. 10 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Inwestycję, którą początkowo realizowała szkoła, rozpoczęto przed dwoma laty. W trakcie prowadzonych prac wykonawca zszedł jednak z placu budowy.

- Na początku tego roku dokończenie inwestycji powierzono spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przed ogłoszeniem przetargu musieliśmy przygotować się do jej realizacji – przede wszystkim  zinwentaryzować wykonane do tej pory prace i oszacować, co jeszcze jest do zrobienia – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki.

Do zadań wybranego w postępowaniu przetargowym wykonawcy, oprócz dokończenia budowy i wyposażenia sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami uzupełniającymi i łącznikami do istniejącej szkoły, będzie należała również budowa ogrodzenia północnej granicy działki wraz z parkingiem, a także wykonanie instalacji elektroenergetycznych i kanalizacyjnych. Wykonawca zagospodaruje także teren i wywiezie hałdy ziemi powstałe po wykonanych już robotach ziemnych.

Same roboty budowlane mają potrwać około 8 miesięcy. Kolejne dwa zajmą odbiory prac budowlanych i wyposażanie obiektu.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 23 sierpnia.

 

Data publikacji: 09-08-2019
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 09-08-2019