Sześć firm chce przebudować drogę w ciągu ul. Szwajcarskiej

Sześć firm nadesłało swoje oferty do przetargu rozpisanego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM), który wyłoni wykonawcę przebudowy drogi publicznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na trenie szpitala. PIM zakończyły przyjmowanie ofert przetargowych i dokonały ich otwarcia (szczegóły TUTAJ).

Jeden z oferentów deklaruje wykonanie robót za kwotę niższą niż zamierzał wydać na nie zamawiający. Pięciu wycenia je drożej. Trwa weryfikacja złożonych przez zainteresowane podmioty dokumentów.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma na wykonanie prac objętych projektem przebudowy będzie miała maksymalnie 3 miesiące od podpisania umowy. Dzięki inwestycji jeszcze w tym roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej.

Projekt, który został poddany konsultacjom społecznym, zakłada dobudowanie pasa ruchu po zachodniej stronie drogi - od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego, a także poszerzenie po północnej stronie odcinka od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu szerokość jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię, zwiększy się do 9,5 m. Będzie na niej miejsce dla szerokiego na 3,5 m pasa dla autobusów i karetek oraz dla dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla pozostałych pojazdów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Nowy odcinek ścieżki rowerowej pojawi się też między ul. Piaseckiego a szpitalem. Na jej końcu, pomiędzy drogą dojazdową dla karetek a wejściem do szpitala, zaprojektowano zadaszony parking dla rowerów.

Data publikacji: 07-06-2019
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 07-06-2019