W poniedziałek ręczne sterowanie ruchem na skrzyżowaniach Górnego Tarasu Rataj

W najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia, od ok. 10.30 na kilku skrzyżowaniach Górnego Tarasu Rataj ruch będzie czasowo sterowany ręcznie, a na rondzie Żegrze zostanie włączona testowo sygnalizacja świetlna. Będzie to miało związek z przejazdem technicznym tramwajów po nowym torowisku.

Działanie sygnalizacji świetlnej na rondzie Żegrze, po obserwacji podczas pierwszych prób, zostało zoptymalizowane i w poniedziałek po raz pierwszy będzie mogło zostać sprawdzone w ruchu z udziałem tramwajów. 

Ruch będzie czasowo sterowany ręcznie na skrzyżowaniach ul. Chartowo z ul. Wiatraczną, ul. Żegrze z ul. Bobrzańską oraz ul. Żegrze z ul. Kurlandzką i Inflancką. Na ostatnim z tych skrzyżowań – w koordynacji przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj – trwają roboty związane z remontem nawierzchni jezdni, prowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.  

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i testów.

 

Data publikacji: 09-08-2019
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 09-08-2019