Utrudnienia w ruchu

Poznańskie inwestycje Miejskie informują, iż w rejonie skrzyżowania ulic Św. Marcin i Ratajczaka w dniu 15.02.2018 r. zmieniona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Ze względu na trwającą przebudową biurowców ALFA, wyłączony z ruchu zostanie fragment łącznika znajdującego się na tyłach budynku, a biegnącego równolegle do ul. Św. Marcin.

Zamknięty dla ruchu pieszego i samochodowego zostanie odcinek biegnący od ul. Ratajczaka do końca budynku o nr 46. Wykonawca przebudowy planuje przywrócenie ruchu w dniu 22.02.2018 r.

W związku z realizacją kolejnego etapu remontu ulicy Rybaki, w nocy 29 na 30 grudnia (z piątku na sobotę) nastąpi zmiana organizacji ruchu. Wyłączona zostanie wschodnia strona ulicy, na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Krakowskiej oraz 50 metrowy fragment po zachodniej stronie ul. Strzałowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Rybaki, w kierunku ul. Długiej. Ruch pojazdami samochodowymi odbywać się będzie zgodnie z poglądowym schematem, dostępnym TUTAJ.

W połowie listopada rozpocznie się przebudowa ulicy Rybaki. Po remoncie ulica i chodniki zyskają nową, estetyczną nawierzchnię, pojawi się przy niej więcej zieleni i mała architektura - przybędzie ponad 20 drzew, 5 ławek i 400 m² terenów zagospodarowanego pod zieleń niską. Uporządkowany zostanie także sposób parkowania, tak aby piesi i kierowcy czuli się bezpiecznie.

Prace mają być prowadzone etapami, by zminimalizować utrudnienia i na początku obejmą zachodnią część ul. Rybaki - od ul. Krakowskiej do Kwiatowej - bliżej ul Półwiejskiej.

W związku z realizacją ostatnich etapów prac na Estakadzie Katowickiej, 20 października nastąpią zmiany w organizacji ruchu w jej obrębie.

Od 20 do 23 października (piątek/poniedziałek) prowadzone będą prace konserwacyjne dylatacji na odcinku ok. 40 metrów, na  północnej nitce jezdni, w kierunku centrum Poznania. Na czas robót wyłączony zostanie z ruchu, na zmianę, jeden z trzech pasów jezdni. Ruch samochodowy nadal odbywał się będzie dwukierunkowo - po jednym pasie w kierunku ronda Rataje i jednym w kierunku wyjazdu z Miasta Poznania.

Strony

Subskrybuj Aktualności - utrudnienia w ruchu