Utrudnienia w ruchu

 

W sobotę, 06.10.br., zakończone zostały  roboty budowlane związane z budową kanalizacji deszczowej na ul. św. Wawrzyńca przy skrzyżowaniu z ul. Niestachowską/Żeromskiego.

Odtworzenie nawierzchni asfaltowej na ok. 50- metrowym odcinku północnej jezdni ul. św. Wawrzyńca (po prowadzonych wcześniej wykopach) było ostatnim etapem prac budowlanych. W sobotę usunięte zostały elementy czasowej organizacji ruchu, które zawężały ul. Wawrzyńca. Obecnie kierowcy, tak jak przed rozpoczęciem budowy, znów mają do dyspozycji wszystkie pasy na dwóch jezdniach ul. św. Wawrzyńca.

W związku z trwającymi robotami budowlanymi, informujemy, iż czasowemu zamknięciu ulegną dwa odcinki Wartostrady:

W dniach 02.10.2018 - 27.12.2018  zamknięty zostanie odcinek wzdłuż parku Tadeusza Mazowieckiego, od mostu Królowej Jadwigi do apartamentowca "Nad Wartą" (odcinek ok. 280m)

Natomiast w dniach 02.10.2018 - 16.01.2019 zamknięciu ulegnie fragment  od ul. Ewangelickiej do KontenerART'u (odcinek ok. 170m)

Poglądowy schemat zamkniętych odcinków dostępny jest: TUTAJ 

W związku z intensywnym postępem prac budowlanych na modernizowanym odcinku ulicy Święty Marcin już przyszłym tygodniu ruch pieszy zostanie przeniesiony na południową stronę ulicy, na wykonany chodnik. Tym samym piesi będą poruszać się wzdłuż ściany zabudowań. Również po stronie południowej ciągi piesze zostaną przeniesione tak, że będą przebiegały wzdłuż zabudowań. Wpłynie to na komfort przemieszczania się pieszych w obszarze placu budowy jakim jeszcze jest ulica Światy Marcin od Gwarnej do Ratajczaka.

Strony