Rozbudowa ul. Cześnikowskiej na finiszu

W piątek, 14.09, na ul. Cześnikowskiej zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Wiąże się to z zakończeniem prowadzonej od lutego br. rozbudowy ulicy, a także z wymianą jej nawierzchni, sieci wodociągowej i oświetlenia. Do zakończenia całej inwestycji pozostały już tylko przygotowania do odbioru końcowego i sam odbiór.

Przeprowadzone prace wpisują się w szereg działań Miasta mających na celu rewitalizację zachodniej części Starego Grunwaldu, nazwanej w latach 30. XX wieku Abisynią. W ich wyniku z ul. Cześnikowskiej nie tylko zniknęły nierówne chodniki oraz dziurawa jezdnia, ale też powstała nowa i przyjazna mieszkańcom przestrzeń. Wybudowano zatoki postojowe, progi zwalniające oraz kanał deszczowy, wymieniono oświetlenie, pojawiła się nowa zieleń uliczna.

Organizacja ruchu na ul. Cześnikowskiej od najbliższego piątku będzie niemal identyczna, jak przed rozpoczęciem przebudowy. Ruch na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Podstolińskiej będzie się odbywał w obu kierunkach, natomiast na odcinku od ul. Podstolińskiej do ul. Podkomorskiej, pozostanie jednokierunkowy, w stronę ul. Podkomorskiej. Jedyną zmianą jest wprowadzenie kontrapasów rowerowych na odcinku od ul. Podstolińskiej do ul. Podkomorskiej.

Poglądowy schemat docelowej organizacji ruchu dostępny TUTAJ

     

Data publikacji: 12-09-2018
Aktualizacja: Krzysztof Kaczanowski
Data aktualizacji: 13-09-2018