Ul. Święty Marcin - tymczasowa organizacja ruchu

W związku udrożnieniem przejazdu ulicami 27 Grudnia i Gwarną, w poniedziałek (11.09.), od godz. 6:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która docelowo będzie obowiązywać podczas remontu ul. Święty Marcin.

Ruch samochodowy będzie odbywał się w kierunku ul. Św. Marcin ulicami 27 Grudnia,  Fredry i dalej do ul. Kościuszki. Mając jednakże na uwadze bardzo krótki czas na zapoznanie się kierowców z wprowadzanymi rozwiązaniami, celem nie narażania się na zarzuty braku wcześniejszych informacji w tym zakresie ze strony Miasta oraz chęcią przyzwyczajenia użytkowników do nowej organizacji ruchu, pojazdy samochodowe do 13.09.2017 r. (środa) będą mogły poruszać się zarówno w ramach obecnie funkcjonującej organizacji ruchu, tj. ul. 27 Grudnia i ul. Kantaka, jak również ul. 27 Grudnia, ul. Fredry i ul. Kościuszki (schemat 1). Od czwartku, tj. 14.09.2017 r. ul. Kantaka będzie zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem, m.in. mieszkańców i osób korzystających z lokali zlokalizowanych w jej sąsiedztwie (schemat 2).

Ponadto informujemy, że zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary zlokalizowane zostaną miejsca postojowe. Niniejsze jednakże zostanie wykonane po zakończeniu prac przez spółkę Veolia, która m.in. na przedmiotowym odcinku budować będzie ciepłociąg. Planowany termin rozpoczęcia prac przez ww. firmę to 18-19.09.2017 r. a ich zakończenie przewiduje się najpóźniej w pierwszych dniach października.

  

 

Data publikacji: 08-09-2017
Aktualizacja: Krzysztof Kaczanowski
Data aktualizacji: 08-09-2017